10:30 - 11:00 - Kuidas toob riik Eestis kasutusele juhita sõidukid? Riigikantselei isejuhtivate sõidukite ekspert rühma juht Pirko Konsa

Pirko Konsa on juba üle poole aasta juhtinud Riigikantselei juures autonoomsete masinate ekspretrühma. Rühma eesmärk on muuta Eesti maailma parimaks keskkonnaks isejuhtivate sõidukite arendamiseks ja testimiseks – selleks kohandatakse seadusandlust ja luuakse Eestis projektid, milledes testitakse iseliikuvaid sõidukeid.

Ekspertrühm on pool aastat kohtunud kohalike omavalitsuste ja ettevõtete juhtidega. Välja on mõeldud hulk lahendusi, kus isejuhtivad sõidukid saavad hakata osutama reaalseid teenuseid, millede käigus koguda ka andmeid sõidukite arendamiseks. Veel ei ole hilja, Eesti isejuhtivate sõidukite testprojektis saavad osaleda kõik, kellel on häid ideid. Pirko räägib, kuidas jõuab isejuhtivate sõidkite testimine Eesti teedele ja toob näited, millised põnevad projektid on juba välja valitud. Seejärel on oodatud liituma kõik ettevõtted, kes tunnevad, et juhita sõidukeid saab ka nende tegevustesse liita.