Logistikalahenduste Aastakonverents 2018
7. juuni Muuga Sadam (Maardu tee 57)

Juba kolmandat korda koguneme Muuga sadama konverentsikeskusesse Logistikalahenduste Aastakonverentsile ja vaatame üle, milliseid huvitavaid lahendusi ettevõtete ladudes, autoparkides ja logistika korralduses on kasutusele võetud. Kindlasti jagub ka tänavuselt konverentsilt kõigile osalejatele häid ideid, mida endagi ettevõttes kasutusele võtta või vähemalt katsetada.

Esimesest Logistikalahenduste Aastakonverentsist on möödas juba 2 aastat. Eraldi põnevaks kujuneb taaskohtumine Eesti logistika startup’idega, kes kaks aastat tagasi tutvustasid oma ideid, mis pidid ümber kujundama ärimudelid logistikas. Mis neist tänaseks on saanud? Paljud neist on pidanud ümber kujundama oma ärimudelid.

Lisaks vaatame, millist infot annab koguda, kui autopargis lisada sõidukitele veel mõned andurid ja mis selle infoga peale hakata, kuidas luua kliendirahulolu logistikaäris ja milliseid innovaatilisi lahendusi on võetud kasutusele ladudes ning mida üldse silmaspidada laotehnoloogiate valikul. Kokku astub konverentsil ülesse üle kümne esineja logistika-, tööstus- ja startup ettevõtetest.

SIHTGRUPP
---------------------------------------------------------------------------
Logistika ettevõtete omanikud ja juhid, tööstuse- ja kaubanbdusettevõtete logistuikajuhid, innovatiivsete lahenduste ja uute ärimudelite huvilised.

REGISTREERUMINE
---------------------------------------------------------------------------
Registreeru juba täna, sest kohti jätkub vaid 100 kiiremale registreerujale.

Days
Hours
Minutes
Registreerun

OSALUSTASU: Konverentsil mitmekesi osalemine soodsam! 

Logistikalahenduste konverentsile on juba registreerunud lao- ja logistikajuhid ettevõtetest:  ALDAR EESTI OÜ, ORIEN TRADE OÜ, Eugesta Eesti AS, Weekend Eesti OÜ, ESVIKA Elekter AS, ACE Logistics Estonia AS, Eesti Pagar AS, Ensto Ensek AS, AMARI METALS AS, NEFAB OÜ, Viljandi Aken ja Uks AS, DSV Transport AS, Pakendikeskus AS, FLIR Systems Estonia OÜ, Havi Logistics OÜ, Tootsi Turvas AS, Tallink AS, DPD Eesti AS, PRINTALL AS jt. Registreeru samuti ja saa 7. juunil kokku logistikakogukonnaga!

• 3 osalejat, hind osaleja kohta 209€ + km 
• 2 osalejat, hind osaleja kohta 229€ + km 
• 1 osaleja hind 249€ + km

REGISTREERUN

 

KOVERENTSI TOETAJA

logo-tallinna-sadam-negatiiv

 

Program Schedule
More Info
Logistikalahenduste Aastakonverents 2018
09:00 - 09:25 Kogunemine ja hommikukohv
09:25 - 09:30 Konverentsi avamine. Päeva moderaator Pirko Konsa
09:30 - 12:00 SUUR PILT – MUUTUVAD ÄRIMUDELID
09:30 - 10:45 Muutuvad ärimudelid logistikas? Juhtimiskonsultant Marko Rillo

Turismiäri on viimase viie aasta jooksul peapeale pööratud seoses erinevate ärimudelitega, Logistika äri on järgmine. Nii turism ja logistika on mõlemad globaalsed ärivaldkonnad, mida on väljaspoolt tulijatel väga lihtne uuenduslike lahendustega teistsugusesks kujundada. Selle ettekande vältel, vaatame otsa kõige suurematele ohtudele, mida tänased startupid traditsioonilisele logistikaärile pakuvad ja genereerime mõningaid ideid kuidas nendele ohtudele ise vastu astuda.

10:00 - 10:45 Arutlusring: Eesti logistika startupide kogemused – miks me muutsime ärimudelit /// Osalevad: Palleteri ja Sixfoldi tegevjuht Märt Kelder; Shipitwise operatsioonidejuht Olari Miiter; PostPal kiirkuller asutaja ja logistika entusiast Harry Kanistik.

Arutlusringis kolmest logistika startup ettevõttest kõik on pidanud viimaste aastate jooksul tunnistama, et esialgset ärimudelit tuleb muuta. Kuid see ei tähendanud, et tehtud töö oleks olnud asjata – väljamõeldud platvorm on osutunud huvipakkuvaks uutele ärimudelitele. Arutlusringis osalejad räägivad, milline on nende kogemus logistikasse uute ärimudelite toomisel, mida nad nägid oma tugevustena ja kuidas selgus, mida turg tegelikult vajab või ei vaja ja kuidas tekivad uued võimalused ehitada olemasolevale platvormile üles uus idee.

10:45 - 11:30 Milliseid lahendusi pakub tehisintellekt logistikale. Logistika entusiast Harry Kanistik

Tehisintellekt on oluline mõiste juba igas valdkonnas. Erand ei ole ka logistika. Harry Kanistik teeb oma ettekandega selgeks, miks logistikaettevõte peaks juba täna investeerima tehisintellekti kasutavasse tehnoloogiasse ning kuidas ja kui kiirelt selliselt investeeringult raha tagasi tuleb. Harryl on näiteid, kuidas on kõige efektiivsemalt tehisintellekti logistikaettevõtetes kasutusele võetud. Ta esitab ka võimalikke lahendusi Eesti logistikaettevõtete jaoks.

11:30 - 12:00 Kohvipaus
12:00 - 12:30 TÕHUSAM LOGISTIKA JA PARIMAD KOGEMUSED
12:00 - 12:30 Tööjõu- ja komplekteerimisvigade vähendamise lahendused kaubandusettevõtte laos. Stokkeri logistikajuht Martin Kask

Kõikidel kaubandusega seotud laoomanikel on igapäevaselt lahendada probleem, kust leida tööjõudu ja kuidas vähendada komplekteerimisvigu. Eesti suurimal tööriistade ja -tarvikute müüjal Stokkeril on pakkuda läbiproovitud lahendus. Karusell-liftid teevad laos komplekteerimisel mitme inimese töö ja vähendavad komplekteerimisvigu üle kümne korra. Stokkeril on see kogemus olemas ja äsja tehti uus investeering lattu uute liftide paigaldamiseks. Ettevõtte logistikajuht Martin Kask räägib kogemusest, milliseid karusell-lifti lahendusi on nad lattu valinud ja kuidas on need muutnud tööprotsesse efektiivsemaks. See ettekanne saab olema kõigile kaubandusettevõtetele kasulik kogemuslugu, millest saadud ideede ja soovitustega alustada juba järgmisel päeval oma lao automatiseerimist. 

12:30 - 13:00 Omniva kogemus: võidetud kasu autopargi kontrollimisest, Omniva transpordiosakonna juhtjuht Marten Seepter

Omniva on oma autopargi kasutuse võtnud kontrolli alla. Kui alguses hakati jälgima kullerautode sõite, et autopargi kasutamine oleks sihtotstarbeline, siis järgmises astmes alustati ka autojuhtide sõidustiili monitoorimist. Saavutatud tulemus on märkimisväärne. Omniva jagab kogemust autopargi monitoorimisest ja teadmist, millist efektiivsust nad sellest on võitnud.

13:00 - 13:30 Kuidas luua kliendi rahulolu logistikaäris. Balti Logistika teenindusjuht Merike Sepp

Balti Logistika on läbi viinud üle-baltikumilise uuringu, milles uuriti, millised on klientide ootused logistikateenuste pakkujatele. Millised on uuringu tulemused? Millised on eduka kliendisuhte alustalad? Kuidas jõuda kliendi rahuloluni logistikaäris? Ettekanne on põimitud kogemuslugude ja näidetega igapäevasest tööst.

13:30 - 14:30 Lõunapaus
14:30 - 16:30 INNOVATSIOON
14:30 - 15:00 Kuidas võtta innovatsioonist maksimum. Magnum Logistics logistikajuht Raivo Roolaid

Kümme aastat tagasi anti Magnum Logisticsi uuele laole Aasta Logistikateo tiitel. Siinses piirkonnas ei olnud seni nii kõrgel automatiseerituse tasemel ladu tehtud. Kuid Magnumi areng ei ole kümne aasta jooksul seisma jäänud. Muudetud on protsesse, et toona tehtud investeering panna võimalikult efektiivselt tööle. Magnum Logistics’i logistikajuht Raivo Roolaid teeb ülevaate kümne aasta olulisematest uutest lahendustest tööprotsessides, räägib, millist edu need on toonud ja millega ei osatud arvestada, kui kümme aastat tagasi ladu uue tehnoloogiaga sisustati.

15:00 - 15:30 Täispositsioneerimise lahendus Ericssonist. Ericsson siselogistika juht Rein Roosmäe

Esitletav lahendus on osa Ericssoni Internet of Things kontseptsioonist, mida täna arendab globaalne meeskond. Seadmele, tootele, alusele jne. saab kinnitada anduritega varustatud jälgimisseadme, mida saab läbi spetsiaalse võrgu reaalajas jälgida. Kasutusvõimalusena nähakse objektide reaalajas jälgimist, liikumismustrite analüüsi ja aadressivaba ladustamissüsteemi. Lahendus on hetkel Ericssoni Tallinna tehases testimisel ja väljaarendamisel.

15:30 - 16:15 Arutlusring: Innovatiivsed laod: mida silmas pidada laotehnoloogiate valikul /// Osalevad: Magnum Logistics logistikajuht Raivo Roolaid; Logistika Pluss arendusjuht Madis Rõžov ;Ericssoni siselogistika juht Rein Roosmäe ja Stokkeri logistikajuht Martin Kask

Kogume konverentsi lõpu arutlusringi ettevõtted, kelle ladude innovaatilisus oleks eeskujuks paljudele logistikajuhtidele. Räägime, kuidas ettevõtted on oma laod ülesehitanud, millest lähtuvalt valiti sinna tehnoloogia, millised on olnud eesmärgid innovatsiooni investeeringuid tehes. Lõpuks küsime, kas nende kogemus on selline, mida nad julgevad soovitada ka teistele.

16:15 - 16:30 Konverentsi kokkuvõte
16:30 - 16:30 Päeva lõpp
Speaker Lineup
More Info

Pirko Konsa

Pirko Konsa on tegelnud pikalt ettevõtluspoliitikaga nii strateegilisel kui praktilisel tasemel. Kuni 2007 töötas ta Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis ettevõtluse talituse juhatajana. Sealt edasi 2007-13 Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhatuse liikmena ja seejärel kuni 2016 alguseni Eesti Arengufondi tegevjuhi ja juhatuse liikmena. Pirkole meeldivad uued tehnoloogiad ja eriti kui selle saab ka praktilisse kasutusse rakendada. Olgu selleks […]

Marko Rillo

Juhtimiskonsultant

Markol on mitmeid rolle: konsultant, nõustaja, liider, kuulaja, uurija, kõneleja ja kirjutaja. Ta tegutseb strateegilise juhtimise, protsesside ja muudatuste juhtimise, innovatsiooni, efektiivsuse ja Lego serious play valdkondades. Tal on ​Rahvusvaheliste projektide juhtimise kogemus​ EY, KPMG, PricewaterhouseCoopers konsultandina ja vabakutselisena: 20+ riigis.

Märt Kelder

Palleter ja Sixfold tegevjuht

Märt Kelder on endine Skype’i arendaja, kellel on 14-aastane kogemus tehnikas ja tootearenduse juhtimises. Ta on ka ettevõtja ning erainvestor. 2005. aastal lõpetas ta Tallinna Tehnikaülikooli, kus ta omandas magistrikraadi arvutiteaduses. Ta oli esimese viie töötaja seas Skype’s. Algselt oli tema ülesandeks kvaliteedi tagamine, kuid peagi liikus ta edasi Skype video meeskonna loojaks ja haldajaks […]

Olari Miiter

Shipitwise kaasasutaja ja operatsioonidejuht

Olari Miiter armastab luua uusi lahendusi ja otsida uusi võimalusi mida varem pole katsetatud. Erinevate start-upidega on Olari seotud alates aastast 2010. Täna töötab ta startup ettevõttes Shipitwise operatsioonijuhi ametis. Olari on ühtlasi Shipitwise’i üks asutajatest.

Harry Kanistik

Logistika entusiast

Harry Kanistik omab 10+ aastat kogemust digitaalses valdkonnas, viimastel aastatel tegelenud tehisintellekti teemadega. Eelnevalt on Harry töötanud mitmetel turundus positsioonidel Euroopas ja Pohja-Ameerikas. Harry on muuhulgas tehisintellekti arendava digiturundus ettevõtte Frank.ai ja logistika platvormi PostPal kaasasutaja ning mentor Elevator Startups’is. Konverentsil räägib Harry, millised uued lahendused loob tehisintellekt logistikasse.

Martin Kask

Stokker logistikajuht

Martin Kask on logistikat korraldanud erineva kaliibriga ettevõtetes. Logistikajuhina on ta töötanud üle 5 aasta, neist kaks Stokkeris. Martini suurimad väljakutsed on olnud seotud uute ladude ülesehitamise ja vanade süsteemide ümberkorraldamisega. Viimane on väljakutse just seetõttu, et juhtkonnale tuleb suuta selgitada, milleks on muudatused vajalikud, kui kõik justkui töötab. Konverentsil räägib ta Stokkeri ladude automatiseerimisest. […]

Marten Seepter

Omniva transpordiosakonna juht

Omniva transpordiosakonna juht Marten Seepter on ettevõttes töötanud 5 aastat, sellest 4 aastat transpordiosakonna juhina. Ettevõttesse tööle asudes oli tema üheks suuremaks projektiks autopargi varustamine GPS seadmetega, mille peamine eesmärk oli saada parem ülevaade sõidukite kasutamisest ning lisaks kaotada ära paberkandjal sõidupäevikud. GPS seadmete paigaldamisega avaldusid ka muud telemaatika süsteemi võimalused, millest üks on autojuhtide […]

Merike Sepp

Balti Logistika teenindusjuht

Balti Logistika eesmärgiks on saada kõige kliendikesksemaks logistikaettevõtteks maailmas. Osutame rahvusvahelisi logistikateenuseid juba üle 20 aasta. Balti Logistikal on esindused Eestis, Lätis ja Leedus. Viimased kaheksa aastat on Merike vastutanud Balti Logistika klienditeeninduse eest Baltikumis. Merike liitus Balti Logistikaga muidu juba 12 aastat tagasi. Varasem logistikasektoris töötamise kogemus puudus, kuid klientide teenindamisega tuli kokku puutuda […]

Raivo Roolaid

Magnum Logistics logistikajuht

Raivo Roolaid omab pikaajalist (üle 15a) logistikavaldkonnas töötamise kogemust, on hariduselt transpordi ja logistikavaldkonna insener. Töötab ja on töötanud kodu- ja rahvusvahelistes tippkontsernides juhtivatel ametikohtade. Osalenud mitmete teenuste ja jaotuskeskuse käivitamisel ja ülesehitamisel, juhendanud meeskondi kahest kuni sajakahekümne liikmeni, juhtinud mitmeid muudatusi, arendanud ja inspireerinud meeskondi. Kutsekoja logistika ekspertgrupi töörühma liige. Tema töökogemuste hulka kuuluvad […]

Rein Roosmäe

Ericsson siselogistika juht

Rein Roosmäe on kogu oma erialase karjääri veetnud Ericssonis ja töötanud mitmel erineval logistikaga seotud positsioonil. Viimased kaks aastat on ta juhtinud osakonda, mis vastutab Ericssoni tehase logistika eest alates materjalide vastuvõtust kuni valmistoodanguni. Oluline osa selle osakonna tööst on protsesside pidev parendamine ja lao automatiseerituse taseme tõstmine, mis aitab ettevõttel siseneda uude tehnoloogilisse ajajärku. […]

Madis Rõžov

Logistika Pluss arendusjuht

Madis Rõžovi logistika kogemus algab aastast 2002, kui ta asus tööle McDonalds Eesti logistikajuhina. Logistika Plussis on ta töötanud aastast 2007 – kõigepealt 10 aastat logistikajuhina ja alates tänavusest aastast arendusjuhina. Enne Logistika Plussi jõudmist mahub tema CVsse veel 2 aastat töötamist Coca-Cola HBC Eesti lao- ja logistikajuhina. Logistika Plussis on Madise meeldejäävamateks projektideks ühe […]