Analüütik Kristjan Lepik pakkus Logistikalahenduste Aastakonverentsil 2016 esinedes, et Eesti võiks olla paindlik väikeriik, kus testida transpordi ja logistika uusi lahendusi, luues sellega ka võimalusi siinsetele ettevõtetele.

Majandusanalüütik Kristjan Lepik rääkis Logistikalahenduste Aastakonverentsil logistika innovaatlilisest tulevikust.
Lepik tõi välja transpordisektori kolm revolutsiooni, mis on pööranud kõik pea peale. Esimene oli umbes 150 aastat tagasi rong, teine teed ja autod, mis hakkasid tugevamalt arenema 80 aastat tagasi. Praegu on käsil kolmas revolutsioon, milleks on automatiseerimine.
Revolutsioonides toimuvad muutused on väga rasked ja eriti rasked on need riikidele, mis on kõige raskemini muutuvad mehhanismid, rääkis Lepik. Erasektor liigub tema ütlusel kiiresti eest ära. Ta tõi näitena Uberi, mis loob uusi lahendusi, kuid seadusandlus ei tule järele. „See on riikidele suur väljakutse ja supervõimalus Eestile – olla väike paindlik riik, kes neid uusi transpordi ja logistikaga seotud lahendusi testib,“ leidis Lepik. Kui riik suudab uutele lahendustele paindlikult ja kiiresti reageerida, siis on see Lepiku ütlusel megavõimalus ettevõtetele, sest neil tekib unikaalne võimalus konkurentsis teiste riikide ettevõtetega. Ta lisas, et mõnel juhul on Eesti olnud uute lahenduste juurutamisel ka edukas.
Lepik rääkis oma ettekandes riikide tehnoloogilise arengu ja logistikale tehtavate kulutuste seosest, tõi välja, milliste toodete puhul saab 3D printimise abil vähendada logistikakulusid, kui kiireks ennustatakse isesõitvate autode arengut ja millal liiguvad isesõitvad autod Eesti tänavatel. Samuti selgitas ta, milliseid probleeme tekitavad isesõitvate autode ja automatiseeritud transpordiga kasvav andmete hulk.
Kristjan Lepiku täispikkuses ettekanne 9. novembril Logistikalahenduste Aastakonverentsil 2016.
Logistikalahenduste Aastakonverents 2017 toimub 7. juunil 2017 Muuga sadama konverentsisaalis. Kava peatselt avalik.