Tallinna Sadam, Maardu tee 57/1 LOGISTIKALAHENDUSTE AASTAKONVERENTS 2019

Juba neljandat aastat! Tänavusel konverentsil toome teieni värskeimad trendid logistikas. Kuulame kogemuslugusid, kuidas tehisintellekti on rakendatud logistikas ja laoprotsessides. Eksperdid ja kogemuste pagasiga praktikud räägivad, kuidas ladude digitaliseerimisega muuta logistikat tõhusamaks. Tutvu täpsemalt programmiga allpool. Registreerumine toimub kuni vabade kohtade täitumiseni!

09:15 - 09:45

Hommikukohv ja registreerumine

09:45 - 09:50
speaker-1

Pirko Konsa

Konverentsi programmi tutvustus

 

 

09:50 - 10:05
speaker-1

Valdo Kalm

Tallinna Sadama avasõnad

10:05 - 11:45

SUUR PILT

10:05 - 10:45

Innovatiivsed trendid logistikas (Esineja kinnitamisel)

Kuuleme millised on lähi aastate trendid logistikas. Kuidas võtta üle parimaid praktikaid? Kuidas kohanduda trendidega? Soovitused Eesti logistika kogukonnale.

10:45 - 11:30
speaker-1

Assi Rautanen

Soomlaste põnevamad innovatsiooniprojektid viimase miili logistikas

Soomes uuritakse järjepidevalt uusi logistilisi lahendusi, mis sobivad linnakeskkonda. Helsingi innovatsiooniettevõtte Forum Virum projektijuht Assi Rautanen räägib lähemalt, milliseid innovatilisi lahendusi on katsetatud viimase miili logistikas. Juttu tuleb elektrilistest kergliiklusvahenditest ja autonoomsetest transpordi võimalustest. Vastuse saab, millised on optimaalsed lahendused viimase miili logistikas linnakeskkonnas.

11:15 - 11:45
speaker-1

Taavi Tammiste

Tehisintellekti võimalused logistikas

Milline on potentsiaal mida tehisintellekt suudab täna logistikas ära lahendada? Kui palju kasutatakse tehisintellekti võimalusi logistikas üldse ja palju kasutatakse võimalusi Eestis?

11:45 - 12:15

KOHVIPAUS

12:15 - 14:00

TEHISINTELLEKT

12:15 - 12:45
speaker-1

Kaupo Karba

Ootused: Millised probleemid lahendab tehisintellekt Pandipakendis

Eesti Pandipakend otsib iga päev täiendavat efektiivsust ja mugavamaid lahendusi klientidele. Kui praegu on käsil kogu logistilise ahela digitaliseerimine, siis järgmisena kutsutakse appi tehisintellekt, mis peab suutma hinnata jaemüüjate logistilist nõudlust. Eesti Pandipakendi tegevjuht Kaupo Karba räägib, kuidas jõuti mõtteni kasutada tehisintellekti võimalusi ja millist rolli AI-l ettevõttes nähakse. Kaupo annab ülevaate, millised on esimesed sammud tehisintellekti tööle võtmisel ja kuidas hakkab toimuma väljaõpe.

12:45 - 13:15
speaker-1

Maksim Butsenko

Kogemus: BOLT - tehisintellektiga transpordiplatform

Masinõppe tegelikus: Ootused ja reaalsus. Kuidas ideid valideerida - millistele AI lahendustele arendamistele tähelepanu pöörata? Ideede läbi testimine simulaatoritega. Soovitused logistika ettevõtetele, kes soovivad tehisintellekti rakendada marsruutide otpimeerimises. Kuidas ideid genereerida milliste AI arendusprojektidega tegeleda?

13:15 - 13:45
speaker-1

Andre Veskimeister

Kogemus: Kuidas kasutab OMNIVA tehisintellekti logistikas?

Ettekandes kuuleme millistes kasutusvaldkondades kasutab täna OMNIVA tehisintellekti - millised on OMNIVA väljakutsed ja plaanid tehisintellekti kasutamisega.

13:45 - 14:45

LÕUNA

14:45 - 16:15

TÕHUSAM LOGISTIKA

15:15 - 15:45
speaker-1

Raino Einroos

Kuidas alustada laoprotsesside digitaliseerimist

Igapäevaselt ettevõtetel laologistikat digitaliseerida aitav Raino Einroos paneb oma 10 aastasest praktikast kokku soovitused ettevõtetele, kes soovivad loobuda laos käsi- ja paberitööst ning hakata aktiivselt korrastama laoprotsesse. Tema ettekandest kuuleb vastused, miks on vaja WMSi ja kuidas teada, kas just sinu ettevõte peaks hakkama tegelema WMSi juurutamisega. Ta toob näiteid, mis muutub, kui loobutakse paberist ja majja tuuakse WMS – mis on selle lahenduse head küljed ja millised mured tulevad kaasa. Ning lõpuks: juurutusvalud on üle elatud, „Basic“ WMS on olemas – millised on edasised arenguvõimalused.

14:45 - 15:15
speaker-1

Raivo Roolaid

speaker-2

Maarius Urvet

Logistika paberivabaks – kas ulme või reaalsus?

Digitaliseerumise ajastu on toonud kaasa olulisi muudatusi ettevõtete toimimisviisides. Eelkõige ootame digiajastu võimalustelt protsesside lihtsustamist ja optimeerimist, kuid sama oluline on kasvavas konkurentsis ka toime tulla tõusvate kliendiootustega.

Magnum Logistics kuulub Baltimaade suurimate ravimi hulgi- ja jaemüügikontsernide hulka. Oma valdkonna juhtiva ettevõttena on nad eeskuju näitamas ja digitaliseerimise abil astunud suure sammu edasi ökoloogilisema dokumendihalduse ja optimaalsema töökorralduse suunas võttes hiljuti kasutusele GSMtasks veo- ja töökorralduse lahenduse. Magnum Logistics OÜ logistikajuht Raivo Roolaid ning väljastuse ja hulgikomplekteerimise juht Maarius Urvet räägivad, milliseid pingutusi ning väljakutseid digiajastuga kaasaminek nõudis ning kuidas on uus lahendus tööle hakanud.

15:45 - 16:15
speaker-1

Maia Sokk

Kogemus: Lao digitaliseerimine Eesti Raudtee näitel

Raudteel rikete kõrvaldamiseks ja hoolduseks on laovarude piisavus ning kättesaadavus eluliselt olulised. Ligi 100 laoga Eesti Raudteel oli väljakutse, kuidas omada ülevaadet ladudes olevatest varudest. Eesti Raudtee innovatsioonijuht Maia Sokk võttis väljakutse vastu. Ettekandes räägib ta Eesti Raudtee kesklao tekkeloost kuni lao valmimiseni. Pealtnäha lihtsa ehitusprojekti ja digipöörde taga peitus palju väikseid detaile – ettevõtte keeramine uuenduste suunas ja inimeste kaasamine pole kunagi lihtne. Protsessi muutsid veel keerulisemaks ettevõtte üksuste erinevad tööprotsessid ja madal infosüsteemide kasutusoskus.

Eesti Raudtee uus keskladu avati tänavu suvel ja see oli ettevõtte üks oodatuimaid sündmusi 2019. aastal.

ESINEJAD

Pirko Konsa

Logistika entusiast ja päeva moderaator

Valdo Kalm

Tallinna Sadama juhatuse esimees

Assi Rautanen

Forum Virium innovaatiliste viimase miili lahenduste projektijuht

Taavi Tammiste

SIFR tegevjuht

Kaupo Karba

Pandipakendi tegevjuht

Maksim Butsenko

Bolti vanemandmeteadlane

Andre Veskimeister

Juhatuse liige. E-kaubanduse ja pakiäri valdkonna juht

Raino Einroos

R.I.S OÜ tegevjuht

Raivo Roolaid

Magnum Logitics logistikajuht

Maarius Urvet

Magnum Logistics hulgikomplekteerimise juht

Maia Sokk

Eesti Raudtee innovatsioonijuht

REGISTREERUMINE Kuni 11. novembrini soodsalt konverentsile

1 OSALEJA soodusHIND

1 OSALEJA soodusHIND

229

Vabu osaluskohti veel saadaval:

65/100

Registreeru juba täna! Tavahind 249€ + km

REGISTREERi

Osaleja hinnale liitub käibemaks 20%

1 OSALEJA soodusHIND
2 osaleja soodushind  (OSALEJA KOHTA)

2 osaleja soodushind (OSALEJA KOHTA)

199

Vabu osaluskohti veel saadaval:

65/100

Registreeru juba täna! Tavahind 209€ + km

REGISTREERi

Osaleja hinnale liitub käibemaks 20%

2 osaleja soodushind  (OSALEJA KOHTA)
3 JA ENAM OSALEJA soodushind (OSALEJA KOHTA)

3 JA ENAM OSALEJA soodushind (OSALEJA KOHTA)

179

Vabu osaluskohti veel saadaval:

65/100

Registreeru juba täna! Tavahind 189€ + km

REGISTREERi

Osaleja hinnale liitub käibemaks 20%

3 JA ENAM OSALEJA soodushind (OSALEJA KOHTA)

TOETAJAD

ASUKOHT

00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds